Loading لطفا کمی صبر کنید ...

عنوان تب فعال

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد حضرت ثامن الحجج علیه آلاف  التحیه و الثناء آوردگاهی است بی بدیل برای انتشار معارفی ناب به روشنی و  پاکی حیات رضوی، و رساندن این معارف به جویندگان و تشنگان در هر کجا که  باشند. با تکیه بر این فرصت موسسه جوانان آستان قدس رضوی در راستای چشم  انداز آستان قدس به عنوان" عالی‌ترین مرکز علمی، فرهنگی و تبلیغی در اشاعه  سنت و سیرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در جهان" با طراحی جشن های مردمی  و بین المللی "زیرسایه خورشید" در دهه کرامت و با ایجاد فضایی بر اساس قرابت  معنوی به بهانه حضور کاروانی از خدام رضوی و برافراشته ساختن رایه‌الرضا علیه السلام، گام موثری را در راستای تحقق این مهم برداشته است.

این حرکت فراگیر فرهنگی و دینی با رویکرد بسط و تعمیق جایگاه سیره و سنت حضرت ثامن الحجج علیه السلام در ماه ذی القعده برای چهاردهمین سال متوالی نوای شور و نشاط و شعور معنوی رضوی را به همت خالصانه مجموعه های فرهنگی  متعهد و مردمی توانمند در هر استان در قالب شبکه جوانان رضوی، همراهی  نهادهای دولتی و انسجام و هماهنگی ظرفیت های آستان قدس رضوی در سال جاری در 31 استان کشور طنین انداز خواهد شد.

 

شکل اجرایی زیر سایه خورشید:

گروه‌های تبلیغی پس از ورود به  استان‌های مورد نظر، در برنامه های مختلف مردمی که با یاد و نام امام رضا  علیه السلام تشکیل شده است شرکت می کنند و براساس منظومه محتوایی طرح و  همچنین دستورالعمل‌های مربوطه به انجام برنامه‌های فرهنگی تبلیغی از جمله  سخنرانی (توسط مبلغ اعزامی) مداحی و قرائت زیارت امام رضا علیه‌السلام  (توسط خدام) و همچنین اقدام به توزیع هدفمند محصولات فرهنگی و تبرکی می  کنند.

 

همزمان با ایام دهه کرامت گروه تبلیغی متشکل از مبلغ (روحانی گروه) خادم( قاری، مداح) به همراه مسئول گروه با همراه داشتن پرچم متبرک آستان قدس و محصولات فرهنگی و هدایای متبرک (نمک، نبات و...) به استان‌های مختلف کشوراعزام و در برنامه هایی که توسط تشکل های مردمی اجرا می شود حضور پیدا می کنند.

 

نماهنگی از ویژه برنامه "زیر سایه خورشید"

 

شرایط حضور در کاروان‌های چهاردهمین دوره جشن‌های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید

 

لطفا قبل از ثبت نام موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید:

  1. جهت ثبت نام حتما باید حداقل سطح 2 حوزه یا معادل کارشناسی بوده و دارای سلامت و توانایی جسمانی و عدم بیماری زمینه ای و غیرزمینه ای(انجام آزمایشات قبل سفر)، دارای حداقل 3سال سابقه تبلیغی بعنوان روحانی کاروان، جلسات، مساجد و هیئات و حداقل 23 سال و حداکثر 40 سال باشید.
  2. تکمیل فرم به منزله حضور قطعی در کاروان ها نمی باشد.
  3. اطلاعات تکمیل شده در کمیته مبلغین زیر سایه خورشید بررسی و نتیجه نهایی آن متعاقباً اعلام می گردد.
  4. کاروان های ایام دهه کرامت از 28خرداد الی 6 تیرماه 1400 به مدت 10 روز به فعالیت خواهند پرداخت.
  5. مدیریت کاروان رضوی در هر استان  به عهده مسئول کاروان معرفی شده از سوی دبیرخانه می باشد که از جوانان  مومن و انقلابی هستند، لذا می بایست در تمامی موارد کاری و مدت حضور در  کاروان رضوی همانند سایر اعضای کاروان با مسئول کاروان هماهنگ باشید.
  6. باتوجه به اینکه این سفر تفریحی نیست زمان خاصی برای تفریح و خرید در نظر گرفته نشده است. همچنین باتوجه به اعزام هریک از اعضای کاروان هزینه ای شامل بلیط و اسکان و... توسط آستان قدس رضوی و تشکل میزبان انجام می شود. در صورت هرگونه شرایط عدم حضور در کاروان ها بایستی مراتب را در زمان اعلام استان به دبیرخانه اعلام در غیر اینصورت نسبت به جبران خسارت اقدام نمائید.
  7. نحوه چینش اعضای کاروان در استان صرفاً بر عهده دبیرخانه جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید می باشد.
  8. رعایت شئونات اسلامی ، سلوک  رفتاری ، حفظ حرمت کاروان ، اعضای کاروان ، اعضای تشکل و شان استان قدس  رضوی در سفرها و تعاملات میان سایر اعضای کاروان ضروری می باشد.
  9. در برنامه ها نباید به هیچ  عنوان نذورات مردمی شامل وجوهات نقدی، غیرنقدی و نامه را از مخاطبین دریافت  گردد و در صورت انجام آن در مراجع ذیصلاح بایستی پاسخگو باشید.
  10. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل خواهشمند است با شماره 05138450603 دبیرخانه جشن های مردمی و بین المللی تماس حاصل فرمایید.
کد ملی: 
نام 
نام خانوادگی 
شهر محل تولد: 
نام شهر محل سکونت: 
میزان تحصیلات
جنسیت: 
نام تشکل: 
تاریخ تولد: 
وضعیت تاهل: 
عکس 
تحصیلات آکادمیک: 
تحصیلات حوزوی: 
مدارس و اساتید محل تحصیل 
شماره موبایل: 
شماره تماس محل سکونت 
نام شبکه اجتماعی و ارتباطی فعال شما+شماره(جهت ارسال فایل) 
زبان خارجی یا گویش محلی خاص(نام وسطح) 
ذکر مهارت و توانمندی در مداحی، قرائت قرآن، شعر و نویسندگی 
سابقه ایثارگری (زندان/ رزمنده/ جانباز / آزاده/ خانواده شهدا)
سابقه حضور در کاروان زیر سایه خورشید(استان و سال) 
سابقه سفرهای تبلیغی در داخل و خارج از کشور 
عنوان شغل و مسئولیت فعلی 
کشیک خدمتی در حرم مطهر(ذکر اداره و کشیک)
اهم تالیفات و تدریس های خود را بنویسید
اهم فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و.. 
سابقه امام جماعت در مساجد 
آیا آمادگی و شرایط اعزام به مناطق محروم و دور افتاده کشور را دارید 
با توجه به محدودیت امکانات تشکل ها و میزبانان مردمی زیر سایه خورشید تا چه میزان آمادگی تحمل شرایط سخت احتمالی و کمبود امکانات رفاهی در استان ها را دارید؟ 
آمادگی کامل وقت گذاری تمام وقت جهت اعزام به استان مختلف(10 شبانه روز) و شرکت در جلسات توجیهی قبل آن را دارید؟ 
آیا بیماری خاصی دارید؟ نوع داروی مورد استفاده 
پیشنهاد شما برای حضور در کدامیک از استان هاست؟ 
جنابعالی چه ظرفیت هایی را می توانید برای کمک به مستمندان و مناطق محروم کشور فعال نمایید؟
چه پیشنهاد و راهکاری برای اثربخشی و ارتقا «زیرسایه خورشید» دارید؟